Cart 0

Merbau

Exotická dřevina merbau pochází z jihovýchodní Asie. Největší výskyt se nachází na Filipínách, Indonésii, Malajsii a Vietnamu.

Zbarvení merbau je proměnlivé od světle hnědé, šedohnědé, červenohnědé, až po bronzovou, tmavě hnědou s nejrůznějšími odstíny a typickým žilkováním. Mastný povrch dřeva má typickou kresbu. Obvyklé a přirozené jsou barevné rozdíly mezi jednotlivými prkny.

Hustota dřeva je cca 900 kg/m3. Merbau vyniká svou tvrdostí, dlouhou životností, odolností a výbornou stabilitou. Jelikož velmi málo reaguje na změny vlhkosti, tak je rozměrově stálé a řadí se mezi jedno z nejstabilnějších dřev. Dřevo obsahuje třísloviny, které by se mohli při několika prvních deštích vyplavovat a je proto vhodné ochránit okolní stavební materiál, aby nedošlo k jeho znečištění. Doporučujeme tedy dřevo před zabudováním ošetřit na řezných stranách voskem a stékající vodu odvádět okapy a dešťovými žlaby. Případné povrchové ošetření by mělo probíhat až 3 měsíce po pokládce, kvalita dřeva při neošetření ovlivněna nebude, ale na povrchu by se mohla objevit šedá patina.

Merbau dřevo je také využíváno například na lodních konstrukcích, vodních stavbách, venkovních i vnitřních truhlářských pracích, schodištích a oknech.

Kromě terasových prken nabízíme i variantu v podobě dřevěné dlažby, která je atraktivní variantou na balkony a do malých prostorů.

Dodávané rozměry:

Rozměr 19×145 mm

Rozměr 21×145 mm