Cart 0

Cumaru

Exotická dřevina Cumaru, jinak také nazývána jako Brazilský teak, pochází hlavně ze Střední a tropické Jižní Ameriky. Její největší výskyt je v oblastech Bolívie, Peru, Kolumbie či Venezuely.

Barva dřeviny Cumaru je v celé škále odstínů žlutohnědé až načervenale tmavě hnědé. Typické je jemné tmavě hnědé žilkování a nepravidelná struktura. Následkem vystavení UV záření je šednutí dřeva, zabránit se tomu dá ošetřením krytiny ochrannou vrstvou, která se aplikuje až 3 měsíce po pokládce. Obvyklé a přirozené jsou rozdíly mezi jednotlivými prkny teras a to jak v barvě, tak i v hmotnosti. Ve dřevě se mohou objevovat drobné otvory po hmyzu, který se však živí pouze čerstvým dřevem a na vlastnosti dřeva tak žádný vliv nemají.

Hustota dřeva je cca 1000 – 1100 kg/m3, dřevo je tedy velmi pevné, tvrdé a odolné vůči škůdcům a plísním. Je nutné zamezit oxidaci dřeva a následné tvorbě tmavých, těžko odstranitelných skvrn, které vznikají po kontaktu dřeva se železnými předměty, mědí, střepy z hliníků, brusným prachem a s extraktem rašelin v květináčích.

Dřevina Cumaru neobsahuje velké množství vyplavovaných přírodních látek, jako jiné exotické dřeviny, není se tedy nutné obávat obarvení světlých okolních prvků, jako jsou například fasády domů.

Další využití Cumaru je například při výrobě parket, mostů, pražců a nábytku.

Dodávané rozměry:

Rozměr 20×101 mm

Rozměr 20×143 mm