Cart 0

Massaranduba

Dřevo massaranduba, také označováno jako beefwood a balata červená, pochází z tropické Jižní a Střední Ameriky. Většina druhů roste v oblastech jižní Floridy, Kolumbie, Peru, Brazílie, Guyany a Venezuely.

Své americké označení “beefwood” si dřevo massaranduby získalo díky jedinečné barvě, která je za čerstvého řezu vínově červená, podobná čerstvému masu. Později barva tmavne do odstínu tmavě červené, červenohnědé, až nafialovělé. Mezi jednotlivými prkny terasy se přirozeně objevují barevné a váhové rozdíly v závislosti na části stromu, ze které byla vyrobena.

Dřevo massaranduby patří díky pořizovací ceně a svým vlastnostem mezi nejoblíbenější dřevo na terasy. Má vysokou hustotu 1100-1250 kg/m3 a je mimořádně odolné, tvrdé, pevné a díky průmyslovému sušení je dřevo rozměrově stálé. Velmi dobře odolává všem nepříznivým vlivům, změnám teplot, mrazu, slunečnímu záření, plísním a škůdcům. Využití nalezne i u bazénů a odolá dokonce i slané vodě. Vysokou odolnost dokazuje i využití massaranduba dřeva v zemích původu, kde je využíváno například na tovární podlahy, dílce mostů a ve vodním stavitelství.

3 měsíce po pokládce doporučujeme terasu ošetřit. Ale není to nutné, terasa při neošetření na kvalitě neztrácí, avšak získala by stříbrošedou patinu.

Dodávané rozměry:

Rozměr 21×145 mm

Rozměr 25×145 mm